הופעות קרובות

נקמת הטרקטור

אחד מהרכבי הרוק הוותיקים והבולטים במוסיקה הישראלית, עם למעלה משני עשורים של פעילות יצירתית פורה וענפה. נקמת הטרקטור הוקמה בסוף שנות ה-80' ע“י אבי בללי, אילן גרין ואופיר ליבוביץ'. רמי פורטיס העניק לה את שמה ע”ש שיר גנוז מהאלבום “סיפורים מהקופסא”. לאורך השנים שחררה הלהקה 8 אלבומי אולפן, תוך שיתוף פעולה נרחב עם מגוון מוסיקאים ואמנים ביצירה בין תחומית – כמו מוסיקה למחול ותיאטרון. העבודה המשותפת עם להקת בת שבע ואוהד נהרין בתחילת שנות ה-90' במופע “קיר”, זכתה להצלחה גדולה.

בשנים האחרונות הוציאו נקמת הטרקטור שני אלבומים – “נשאר רק לרוץ” ו“מה לאהובי” ובו לחנים לכתביו של רבי משה אבן עזרא.

חברי ההרכב היום:

אבי בללי – בס ושירה
אופיר לייבוביץ' – גיטרות
רועי ירקוני – קלידים
אביב ברק – תופים
גליה חי – ויולה

“המופע החדש, 20 שנה לאלבום ”מטבח אקוסטי“, נותן בעיטות בבטן בכל המקומות הנכונים”

כלכליסט

20 שנה למטבח אקוסטי

“מטבח אקוסטי” נולד במקרה. בשנת 1993, שלוש שנים אחרי אלבום בכורה מצליח, “נקמת הטרקטור” ביקשו לציין פתיחת מועדון ביפו של מתופף הלהקה דאז בהופעה חגיגית. בשל מגבלות סאונד במקום, הוחלט על מופע אקוסטי חד פעמי.

מעז יצא מתוק וההצלחה הכבירה של המופע תורגמה לאלבום, “מטבח אקוסטי”, שהפך לאלבום המצליח ביותר של נקמת הטרקטור. הלהקה המשיכה להופיע בארץ ובחו“ל עם המופע, שכלל רבים מלהיטיה האהובים והידועים (לדוגמא, ”משחק של דמעות“, ”אדון הסליחות“ ו”עפיפונים“) בביצועים מיוחדים.

עשרים שנה לאחר המופע האקוסטי הראשון, נקמת הטרקטור יוצאים במופע מחודש לכבוד ציון המאורע ”20 שנה למטבח אקוסטי“. במסגרת המופע, ישולבו גם שירים מאלבום הסולו הראשון של  אבי בללי, בו שיתף פעולה עם יהודית רביץ והלחין משירי דליה רביקוביץ'.

“בללי והטרקטורים עושים עבודה מהודקת ומרשימה, כזאת שמחייבת את הוספת ”מה לאהובי“ לספריית הדיסקים העברית שלכם.”

רוי רגב, פנאי פלוס

מה לאהובי

כמו שהיטיבו לעשות בעבר עם מסורת ומורשת התרבות היהודית אותה שילבו באלבומי הלהקה (או בעבודה עם להקת המחול בת שבע- “אחד מי יודע”), גם הפעם מעניקה נקמת הטרקטור פרשנות מוזיקלית עכשווית, עזת מבע ורגש, לטקסטים קלאסיים, באופן שממזג בין הזמן למקום, עם טביעת אצבע ייחודית וחד פעמית.

המפגש המחודש עם שירתו של ר' משה אבן עזרא הופך כעת לראשונה לאלבום מגובש ושלם ובעקבותיו גם מופע  – “מה לאהובי”, לחנים של אבי בללי לעשרה משיריו של הפייטן, הפילוסוף ואחד מגדולי המשוררים היהודים בתור הזהב של יהדות ספרד.

השירים, שרובם ככולם עוסקים בסליחה, אהבה, געגועים וחשבון נפש – החזירו  את נקמת הטרקטור אל מחוזות השירה היהודית העתיקה לצידו של המשורר אבן עזרא, שאחראי על אחד המפגשים הראשונים של הלהקה עם  שיריו (“אל נורא עלילה”).

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן