הופעות קרובות

ערן צור

ערן צור הוא זמר רוק וסופר ישראלי הפועל מאז סוף שנות ה-80. בתחילת דרכו, נתקל בקשיים ובעוינות כלפי שיריו בעיקר משום שרבים משירים מתאפיינים בטקסטים בעלי תוכן מיני גלוי, אבל כיום הוא אחד המוזיקאים המצליחים והמוערכים בישראל.

ב-1991 הקים צור את להקתו המצליחה כרמלה גרוס ואגנר, ובאותה שנה יצא אלבומה הראשון “פרח שחור”. אלבומה השני, “עיוור בלב ים”, הוקלט ב-1994 בהפקתו של ארקדי דוכין. למרות שהאלבום זכה לביקורות טובות וכלל את הלהיטים “ערב ב' כסלו” ו“קיץ”, בשנת 1995 כרמלה גרוס ואגנר הפסיקה לפעול כלהקה וצור יצא בקריירת סולו.

ב-1997 הוציא צור את אלבום הסולו – “אתה חברה שלי” – המבוסס על שיריה של יונה וולך, ובשנת 2000 הוציא את האלבום “תכלית בתחתית”, שכלל את הלהיטים “הוא והיא”, “בלילות של ירח מלא” וחידוש דאנס ל“תמונה אימפרסיוניסטית”. בקיץ 2004 הוציא צור את ספרו הראשון, ספר פרוזה בשם “בית אשמן”, בהוצאת כתר. בשנת 2006 צור הוציא את אלבומו הרביעי “חותך בחתך הזהב”.

בשנת 2010 הוציא צור את האלבום “כל מה שאנושי”, המכיל טקסטים מאת המשוררים יאיר הורביץ ואברהם שלונסקי והסופר אתגר קרת, לצד טקסטים מקוריים של צור.

בשנת 2010 הוציא צור את האלבום “כל מה שאנושי”. האלבום מכיל 14 שירים שהולחנו על ידי צור, כשלחלק מהלחנים שותף יובל מסנר. רוב השירים הולחנו למילותיו של צור, והשאר לטקסטים מאת המשוררים יאיר הורביץ, אברהם שלונסקי והסופר אתגר קרת. מתוך האלבום בלטו הלהיטים "בעין הסערה" ו"בחוץ".

בשנת 2013 זכה צור בפרס ע“ש מאיר אריאל ליצירתיות בשפה העברית שהוענק לו במעמד ראש הממשלה. באותה שנה הוציא אלבום בשם ”ערן צור ואנסמבל מיתר“ שכלל עיבודים מחודשים לשיריו המוכרים בליווי התזמורת הקלאסית ”אנסמבל מיתר“.

בשנת 2016 יצא צור בסיבוב הופעות משותף עם רונה קינן. בהמשך אותה שנה הוציא צור את אלבומו "המסלול המואר" בהפקה מוזיקלית של עופר מאירי. האלבום כלל את הסינגלים "המסלול המואר" ו"כלנית" שהושמעו רבות ברדיו.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן