הופעות קרובות

אסף אמדורסקי

אמדורסקי החל את הקריירה המוזיקלית שלו בסוף שנות ה-80 בלהקת “תערובת אסקוט” שבה היה הסולן והגיטריסט לצד הבסיסט עמיר “ג'נגו” רוסיאנו והמתופף ירמי קפלן. הלהקה הוציאה בשנת 1991 אלבום אחד שנשא את שמה וזכה לביקורות טובות אך למכירות בינוניות. אמדורסקי כתב והלחין את רוב שירי האלבום יחד עם ג'נגו. אמדורסקי נחשב לחבר המוביל בלהקה, בין היתר בזכות היותו הסולן בלהיט “החדר האינטימי שלי”. לאחר הוצאת אלבומה היחיד התפרקה הלהקה וחבריה פנו לקריירות סולו מצליחות, אם כי שונות בסגנונן.

בשנת 1994 הוציא אמדורסקי את אלבום הסולו הראשון שלו, שנשא את שמו. לאלבום היה צליל רוקיסטי עם נגיעות של ג'אז ומוזיקה אלקטרונית. בשירה, בנגינה ובכתיבה באלבום השתתפו מוזיקאים ישראליים צעירים בולטים – קרני פוסטל, זוהר פרסקו, אמיר צורף, ורד קלפטר, עמיר רוסיאנו, חברי להקת רעש חיים לרוז, רע מוכיח, וג'וני שועלי וכן השחקן שולי רנד. אמדורסקי עצמו ניגן בשלל כלים: גיטרות, קלידים, כלי הקשה, מפוחית, תופים, חצוצרה וסימפולים. בין השירים הבולטים באלבום: “יקירתי”, “אהבה חדשה” (שהתמונה המופיעה על עטיפת האלבום נלקחה מצילומי הקליפ לשיר) ו“חרש ביבבה”.

בשנת 1995 התארח אמדורסקי באלבום הבכורה של הצמד ביקיני – חיים לרוז וקרני פוסטל – שם תרם קולות, קלידים וחצוצרה לשיר “דם זורם”. באותה שנה הקליט אמדורסקי את אלבום הסולו השני, שאופיין בצליל אחיד ורגוע וזכה לביקורות ולמכירות טובות. שיריו הבולטים היו “השמים הכחולים”, “מעיין”, ו“הוא האמין לה”.

בשנת 1999 הוציא אמדורסקי את אלבום הסולו השלישי – “מנועים שקטים”. האלבום היה אלקטרוני יותר מקודמיו וזכה לביקורות משבחות וכן להצלחה במכירות. הלהיטים הבולטים מתוכו – “15 דקות”, “רוך וקושי”, “במערבולת” ו“חלום כהה” הכולל הקלטת קולה של ענבל פרלמוטר.

בשנת 2003 הפיק, עיבד וניהל אמנותית את האלבום שסימן את חזרתו של הזמר אריק סיני אל הבמה. האלבום, שנקרא “נאהב עד שנמות”, הכיל שני שירים בלחניו של אמדורסקי. כמו כן ניגן באלבום בקלידים, אקורדיאון, בס, כלי הקשה, גיטרות וביצע תיכנותים. באותה שנה הוציא אמדורסקי את גרסאותיו לשירי שלמה ארצי באוסף הכפול “שירי אהבה שלי”.

בשנת 2005 הוציא אמדורסקי את “קדימה אחורה” – אלבום כפול בו העניק פרשנות עדכנית לשירים ישראלים שאהב משנות ה-80. באלבום התארחו טובי הנגנים לתקופה: תום מוכיח, הבסיסט אבישי כהן וכן שרון רוטר ואשת האמן הזמרת מיכל אמדורסקי אשר שרה עמו בדואט “אתמול” (טובה גרטנר).

ב-2 בספטמבר 2008 הוציא אמדורסקי את האלבום “הרי את”. לאלבום קדמו הסינגלים “רכבת לצפון”, “גולשים” ו“בראשית”, ואחריו יצאו גם “יש לך מקום” ו“סיני”. האלבום הופץ גם במהדורה כפולה עם חמישה שירים נוספים, ובהם השיר “ביחד”, שיצא כסינגל כבר בשנת 2006. במרץ 2009 הגיע האלבום למעמד אלבום זהב.

בינואר 2011 הוציא אמדורסקי את האלבום “צד א'”. הסינגל הראשון שקדם לו היה “איפה את היום”‏. באלבום נכלל לחנו של אמדורסקי לשירו של דוד אבידן “הרחובות ממריאים לאט”.

בשנת 2016, חמש שנים מאז האלבום ״צד א׳״, יוצא אמדורסקי את אלבומו החדש שיקרא "פה" ומתוכו בלט הסינגל "מגדלים".

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן