הופעות קרובות

טדי נגוסה
(בשיתוף עידן שטיינר)

(בשיתוף עידן שטיינר)

טדי נגוסה (26) הוא אחד מהראפרים המסקרנים שפעילים בסצנה המקומית בשנים האחרונות. שורש היצירה והמקום ממנו נובעת ההשראה שלו היא העיר לוד, שם גדל ובה הוא חי עד היום. כילד כל עולמו סבב סביב מוזיקה. בין הראפרים שליוו אותו באוזניות והמציאות ברחובות סביבו נוצר המרחב להתחיל לכתוב, מגיל צעיר מאוד – קודם למחברת, ומשם לשכונה. המוזיקה והמשפחה התומכת העניקו לטדי את השליטה ואת היכולת לכתוב לעצמו  את תסריט חייו וללכת בעקבות החלום  – להמשיך ליצור ולהפוך את המוזיקה לכלי לביטוי עצמי, מחאה, ויצירת שינוי חיובי. הוא התגייס לשירות קרבי ועם שחרורו הקים את ההרכב "זולוד" יחד עם ראפרים בני העיר, ובמקביל החל להוציא חומרים תחת שמו.

שני אלבומי הסולו של טדי, תוצאה של עבודה עם מפיקים שונים, הפכו בקרב מאזינים מסצינת ההיפ הופ לקלאסיקה מקומית, עם שירים כמו "ת.ז" ו"אזיקים על הידיים" שיצא ב-2017 וליווה גם רבים במסגרת מחאת העדה האתיופית ב-2019. הוא המשיך לנקוט עמדה ולהביא את המוזיקה שלו בנקודות קריטיות נוספות במציאות הישראלית, בין היתר בשיר "אנחנו באים" יחד עם אקו ודורי סדובניק שיצא במסגרת ההפגנות בבלפור, וב"מצב חירום" שהוציא עם זולוד בזמן המהומות בלוד.
ואז, ביום בהיר ומאוד לח אחד, בסוף אוגוסט 2020, יצא הסינגל הראשון מתוך האלבום החדש "זה בדם שלי" – שיתוף הפעולה עם יסמין מועלם. זה היה מחשמל מהרגע הראשון והשיר הפך ללהיט שטח מהגדולים של השנה, שהנחית על המאזינים – גם אלה שלא ידעו שהם מחכים לו, את בשורת הסאונד החדש והמשובח שטדי יביא איתו באלבום החדש. בהמשך הגיעו "בבידוד" ו"צריך קצת" והסקרנות הפכה לגל ענק של ציפייה שמתממשת בכל הכוח עכשיו עם צאתו של האלבום.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן