הופעות קרובות

אגדה חיה

"אגדה חיה" הוא מיזם מוזיקלי זואולוגי משותף של היוצר שחר אבן צור (מוניקה סקס) ומוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב.

"אגדה חיה" מהציג לקהל הרחב את הרעיון כי בטבע הישראלי (ובטבע בכלל) קיים מגוון רחב מאוד של בעלי חיים, תוך התמקדות ב"כוכבים" הפחות מוכרים של הטבע בארץ ובמאפיינים הייחודיים להם. שחר אבן צור הציג בפני מנהל המוזיאון אלון ספן את הרעיון הראשוני לכתוב ולהלחין שירים על בעלי חיים, וספן נענה בברכה לאתגר. צוות חוקרים במוזיאון סייע בבחירת בעלי החיים לאלבום וסיפק את המידע המדעי עליהם. אבן צור חקר, למד, כתב, הלחין ושר, והתאים לכל דמות את הסגנון המוזיקלי שלה. לצד השירים נוצרו איורים לדמויותיהם של בעלי החיים, והם הלכו וקיבלו זהות ונוכחות על ידי המאייר יניב אזולאי. לכל בעל חיים יוצר גם קליפ אנימציה, המלווה במילות השירים.

באלבום 10 שירים ואלו בעלי החיים המככבים בו: קוצן זהוב, בריום, נשפון פגום-אוזן, אילנית, נוטריה, קרקל, כחל, שממית חרמונית, הבלדה למלפפון הים ושיר הסיום "אגדה חיה".

במקביל להפקת השירים רוכזו האיורים, לצד "תעודות זהות" של בעלי החיים המככבים באלבום, לספר שירים ואיורים בעיצובה של ענבל ראובן. בספר מופיעות מילות השירים מנוקדות, האיורים המלאים, הכוללים הצגה חזותית של בית הגידול הטבעי של כל בעל חיים, וכן מידע על אורחות חייהם של בעלי החיים השונים בטבע.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן