הופעות קרובות

תמר אפק

מי שכונתה על ידי טיים אאוט תל אביב כ"אלילת הגיטרה של ישראל", מוציאה את אלבומה החדש בלייבל האגדי Kill Rock Stars  (Elliot Smith, The Decemberists, Sleater-Kinney, Gossip, Bikini Kill), בלייבל האירופי Exag’ Records, ובלייבל הישראלי 'נענע דיסק'. אפק פרצה לחיינו כסולנית והמנהיגה הבלתי נשכחת של "קרוסלה" , ההרכב שעשה שמות על הבמות בארץ ובעולם. תמר תמיד הקדימה את זמנה ובמקביל ליצירת מוזיקה היא ייסדה את פסטיבל המוסיקה "חוצמזה", שהיה אחד מפסטיבלי השטח הראשונים בארץ, אירח הרכבים מעולים מהארץ והעולם וסלל את הדרך לפסטיבלים דומים שהתפתחו בהמשך דוגמת אינדינגב.

פרויקט הסולו הראשון שלה, האי.פי Collision שיצא ב 2014 סובב אליה לא מעט ראשים בתעשייה. האיפי מהווה את עיקר הפסקול לסרט הדרמה One week and a day שזכה בפרס Gan Foundation בפסטיבל הסרטים של קאן. מגיפת הקורונה שמה קץ לתוכניות של תמר לקיים הופעות בפסטיבלים יוקרתיים (SXSW, Trans Musicales festival, Treefort Festival), אבל מצד שני, פתחה אפשרויות לרענן כמה ביצועים והפקות של יצירות ישנות וחדשות, ואפשרה לאפק להתפנות להפקת קליפ לסינגל "Russian Winter". למסגרת האתגרים החדשים של הקמת צוות שכלל אנשי מקצוע מעולים, לאוו דווקא מתחום המוסיקה, שנדבקו בהתלהבות של תמר מהחוויה החדשה, נוסף מימד חדש של העבודה המשותפת של תמר עם שני המוסיקאים המצויינים דוד גורנשטיין ואור דרומי. המימד של תיאטרליות וכוריאוגרפיה נקלט במהירות הודות לכישורי ההקשבה שפיתחו במהלך החזרות וההופעות המשותפות.

אפק שהפיקה את האלבום בעצמה, הקדישה חודשים רבים בעיצוב ה-Rhythm section שלו ובטיפוח היחסים בין הבס לתופים. (באלבום ניגנו אורי קוטנר ויובל גרעין, אסף רחימוף ויועד "שאשה" קורח). בסיום סיבוב הופעות אמריקאי ארוך שקדם לו סיבוב אירופי, בחרה אפק להקליט באולפן האגדי Daptone Records שידוע בהקלטת אמני Funk & Soul  כדוגמת שרון ג'ונס ואיימי ווינהאווס ז"ל. לאחר ההקלטות, אפק נכנסה לתהליך פוסט פרודקשן שהושפע מתהליכי הפקה של מוסיקה אלקטרונית, במהלכו ערכה את החומרים המוקלטים, ולעיתים התייחסה אליהם כמו לסאמפלים שנתווספו כשכבות חדשות. לבסוף פנתה ל- Daniel Schlett (The war on drugs, Diiv) בשביל המיקס הסופי ול- Greg Calbi שעבד עם ג'ון לנון, בוב דילן ודייויד בואי למאסטרינג.

הלייבלים הזרים הקדימו את שיגור האלבום לכמה כתבי עת ובלוגים מובילים, והאלבום החדש זכה לשבחים ב- The Guardian, MOJO ו – Uncut Magazine.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X
דילוג לתוכן