יהונתן גפן - צילום: דפנה צ'ילאג

יהונתן גפן - צילום: דפנה צ'ילאג

הופעות קרובות

נגמרו ההופעות החודש, מוזמנים בחודש הבא

יהונתן גפן

יהונתן גפן הוא משורר, מחזאי, סופר, פזמונאי, קריין, עיתונאי, מבקר אמנות, סאטיריקן, פובליציסט ומתרגם ישראלי.
כבר בגיל 19 כתב גפן את “שירים שענת אוהבת במיוחד”, שהחלו כמכתבים מחורזים לאחותו ענת בת ה-4 וכונסו לאחר מכן לספר ילדים מצליח. ספר שירי הילדים המוכר והמצליח ביותר שלו הוא הכבש השישה עשר. שהשירים בו הולחנו ב-1978 על ידי יוני רכטר לאלבום באותו שם שנחשב כפורץ דרך בתחום שירי הילדים וגם אחד האלבומים הישראליים הנמכרים ביותר בתולדות הזמר העברי. עם קלאסיקות כמו “איך שיר נולד”, “אני אוהב”, “הילדה הכי יפה בגן” ו“גן סגור” והסיפור “האיש הירוק”.

גפן אחראי לכתיבת שירים רבים מפנתיאון הקלאסיקות הישראלי ושיתף פעולה עם זמרים רבים, ביניהם דיויד ברוזה (“יהיה טוב”, “סתיו מסוכן”), יצחק קלפטר (“לוקח ת'זמן”, “האהבה שלי היא לא האהבה שלו”), יהודה פוליקר, מתי כספי, רמי קליינשטיין, ריטה, אריאל זילבר ואושיק לוי ועוד ועוד.

גפן הוא גם מחזאי, מתרגם וסופר. הוא כתב ספרים רבים, ביניהם ספרי שירה וסיפורת, לילדים ולמבוגרים כאחד, וספרו המוכר ביותר הוא “אישה יקרה”. בנוסף הוא מוכר גם בכובעו כעיתונאי, במדור הפובליציסטי הקבוע שלו במעריב, אותו הוא כותב מזה 40 שנה.
גפן העלה כעשרה מופעי בידור וסאטירה שרצו ברחבי ישראל וזכו להצלחה רבה. ההופעות כללו מערכונים שלו, תרגומי שירים מאנגלית והופעות אורח של זמרים. מרבית ההופעות הונצחו באלבומים. מהמוכרים במופעים הם “זה הכול בינתיים, בינתיים זה הכל” ו“מכתבים למערכת” עם דני ליטני, “דויד ויהונתן” עם דיויד ברוזה, “הווי ובידור” עם שלמה גרוניך. בשנים האחרונות שיתף פעולה גם עם קולות צעירים יותר בנוף המוזיקלי הישראלי, כמו דין דין אביב, דנה עדיני, דניאל סולומון ועוד.

"איך שיר נולד" – מופע מוסיקלי לילדים ולהורים

יהונתן גפן, משורר הילדים וסופר הכבשים, במפגש של שירים וסיפורים לילדים מגיל שנתיים עד מאתיים.
בהופעה אינטימית שתציע מבחר משירי הילדים שלו, מ“שירים שענת אוהבת במיוחד” ועד שירי “הכבש ה-16”, ושירים חדשים, יספר יהונתן לילדים על הכתיבה שלו ועל איך למה ומתי שירים נולדים, וישתף את הקהל ביצירתו רבת השנים לילדים ולמבוגרים שעדיין מסתתר בהם ילד קטן.

כמו בערב “האיחוד” למבוגרים, שרץ בהצלחה כבר יותר משנה ברחבי הארץ, גם במופע הזה המוסיקאית ורד פיקר והזמרת סיוון טלמור ילוו את המשורר וישירו את השירים שלו. “הילדה הכי יפה בגן”, “רעמים וברקים”, “אני אוהב שוקולד” וכמובן “איך שיר נולד” הם רק חלק מהשירים שיבוצעו במופע.
הרעיון של המפגש הוא לתת לילדים ולהורים אפשרות בילוי אחרת מהמופעים הצעקניים לילדים ולדבר אליהם בגובה העיניים והאוזניים.

ורד פיקר – ניהול מוסיקה, פסנתר ושירה
אורית שלום – שירה
יונתן ארצי – גיטרה ושירה
ניהול אומנותי – דרור נחום

“הגבר האחרון” – יהונתן גפן ואפרת גוש

אחרי הבחירות האחרונות נמאס ליהונתן גפן מפוליטיקה והוא עובד על מופע חדש שמדבר על אהבה, רומנטיקה, נעורים אבודים ומה קרה לגברים ולנשים בעידן האינטרנט והניכור שבו הסיכויים של אישה בת שלושים וחמש להיחטף על ידי החמאס גדולים יותר מאשר למצוא אהבה וחבר לחיים.

במופע הזה בחר יהונתן להתחבר אל זמרת ויוצרת צעירה ונועזת שהוא אוהב ומעריך – אפרת גוש, ושניהם ינסו לקיים דיאלוג שהוא גם מלחמת מינים, וגם מפגש בין שני דורות.
יהונתן כתב חומר חדש על המצב הבלתי נסבל הזה שבו הגברים הפכו לנשים והנשים הפכו לגברים, כשהוא מרגיש שהוא הגבר האחרון, חיה נכחדת.
בצד החומר שנכתב במיוחד להופעה הזאת, ישולבו גם שירי אהבה קלאסיים של גפן (“עד עולם אחכה”, “ככה את רצית אותי”, “האהבה שלי היא לא האהבה שלו” ועוד) ואפרת תשיר שירים מוכרים ואהובים שלה (“דיאטה”, “תמיד כשאתה בא”, “אה אה אה”, “מועדון ריקודים” ועוד).

המנהל המוסיקלי שגם יהיה הפסנתרן בהופעה הוא עדי רנרט, שהופיע עם גפן ב 79 במופע עם אסתר שמיר וגם הלחין שירים רבים.
מומלץ לקהל בכל הגילים שנמאס לו מפוליטיקה ורוצה לשמוע יותר על מחלת הנפש הזאת שקוראים לה אהבה, ולא רק בוולנטיינ'ס דיי.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X