עמיר לב (צילום: דניאל צ'צ'יק)

עמיר לב (צילום: דניאל צ'צ'יק)

הופעות קרובות

שבת30יוני20:30עמיר לב - "חשמל מהשמש". מופע השקה לאלבום החדשבארבי, תל אביב

עמיר לב

עמיר לב הוא זמר רוק ישראלי. מסימני ההיכר הבולטים שלו הוא קולו העמוק, שהושווה פעמים רבות לקולו של לאונרד כהן. הוא גם מוכר בזכות סגנון הכתיבה הייחודי המינימליסטי שלו, ומיומנותו הטכנית כגיטריסט.

אלבום הבכורה של לב, “רוצה לראות אתכם במקומי”, יצא ב-1991. האלבום, שהיה שונה בסגנונו מאלבומיו הבאים של לב, נכשל מבחינה מסחרית אך ב-1995 לב הצליח להחיות את קריירת הזמר שלו. אלבומו השני, “עמיר לב”, זכה לביקורות משבחות וכלל מספר להיטים, ביניהם “מספרת לי הכל”, “חבק אותי”, “אריה ורותי” ו“קסם”. שלוש שנים לאחר מכן יצא אלבומו המוערך ביותר של לב “פעם בחיים”, שמבקרים רבים תיארו כאחד מאלבומי הרוק העבריים הבולטים ביותר של שנות התשעים. האלבום מתאפיין בעבודת גיטרות מורכבת, בדומה לאלבום הקודם. האלבום כולל בין השאר את הלהיטים “כחול וירוק”, “עננים שחורים” ו“My Girl”. ב-2004 יצא אלבומו הרביעי של לב, “לפעמים אני מאושר”, שכלל את השירים “לאן נעלם הים”, “ותינוק”, “שמוליק” ו“אוקטובר”.  ב-2009 הוציא לב את אלבומו האחרון, “הכל כאן”, וב-2010 הוציא אלבום הופעה – “עמיר לב בזאפה”, בו מתארחים בין השאר המוזיקאים ברי סחרוף וגבע אלון.

בשנת 2014 יצא אלבומו "נוגע בדרכון" שבעקבותיו זכה לב בפרס אקו"ם למחבר השנה. האלבום כלל את השירים "רכבת" ו"לאן עפים הברווזים". באותה השנה יצא גם אלבומו של גבע אלון ”תהיי איתי“, אותו הפיק לב וגם השתתף בכתיבת שירי האלבום ובעיבודים.

נוסף על עבודתו המוזיקלית, מגיש לב תוכנית שבועית ב“רדיו מהות החיים”.

2016 © כל הזכויות שמורות להמון ווליום בע"מ.
בניית האתר: טל סולומון ורדי
X